Opis

Głowica żyłkowa Load&Go firmy Oleo-Mac

Średnica głowicy 109mm,

Głowica w zestawie zawiera:

– głowica, żyłka ok 5m + trzpień żeński M10x1,25

Głowica żyłkowa Load&Go to najnowsze głowice firmy Oleo-Mac, które produkowane są przez włoską firmę TECOMEC. Żyłkę w tych głowicach wprowadza się w bardzo prosty sposób bez jej rozbierania.

Wystarczy nastawić dwa znaki na wprost siebie które znajdują się na głowicy, uciąć około 5m żyłki i wsunąć żyłkę do głowicy tak żeby głowica była ustawiona w połowie żyłki.

Następnie zielonym pokrętłem wkręcamy żyłkę w kierunku strzałki.

Głowica wykonana jest z pojedynczego włókna poliamidowego wykonanego w wysokiej technologii, o podwyższonej zawartości Nylonu PA 6/6, mieszanki specjalnych komponentów, które sprawiają, że jest ona bardziej odporna na zużycie i posiada większą wytrzymałość wewnętrzną na złamanie. Specjalne tworzywa sztuczne nadają materiałowi miękkości, co sprawia, że jest on bardziej elastyczny. Pokrycie powierzchni rozpuszczalnym olejem zmniejsza prawdopodobieństwo sklejania się i zgrzewania się żyłek między sobą w krytycznych warunkach intensywnej eksploatacji i w obecności wibracji.

Głowica jest uniwersalna i pasuje do wielu kos dostępnych na Polskim rynku. Głowica pasuje do przekładni z trzpieniem męski M10x1,25 (w głowicy jest otwór z gwintem wew.)

W zależności od potrzeby można stosować wymienne trzpienie które wkręca się w otwór od spodu głowicy dzięki czemu można dopasować głowicę do każdej kosy.

DANE TECHNICZNE

Średnica głowicy – 110 mm
Typ głowicy – Load&Go
Wstawki – M10x1.25 lewy gwint wewnętrzny
Typ żyłki – Greenline
Średnica żyłki – 2.4 mm
Obroty – przeciwnie do ruchu wskazówek zegara